In het artikel ‘Water Reflectie’ lieten we je al zien hoe je op relatief eenvoudige wijze een vrij realistische reflectie kon maken van een scene in het water. In dit artikel doen we daar nog een poging toe met een andere techniek. Beide methoden hebben zo hun eigen voor- en nadelen. Experimenteer daarom met dat wat jou het beste uitkomt!
Onze foto
We hebben voor dit artikel een foto van een van onze modellen in onze studio gemaakt (zie afb 1). In Photoshop hebben we deze foto voorzien met een aantal planten en een achtergrond van een bos zoals in afb 2 te zien is. Met deze afbeelding gaan we aan de slag.
De bewerking
- Maak van de uitgangsfoto (hier afb 2) een aparte layer
- Gebruik Image > Canvas Size om de foto minimaal twee maal zo hoog te maken
- Maak een duplicate van de layer met het onderwerp en noem dit ‘reflectie’.
- Draai ‘reflectie’ om (Edit > Transform > Flip Vertical) en schuif onder tegen het origineel aan (zie afb 3).
- Maak en duplicate van ‘reflectie’, noem deze ‘fibers’ en maak die onzichtbaar, die ga je later pas gebruiken.
- Selecteer ‘reflectie’, geef Filter, Blur, Motion Blur met waarden Angle: 90, Distance: 90
- De waarden zijn vanzelfsprekend afhankelijk van de grootte van de afbeelding
- Voeg aan ‘reflectie’ een Color Balance Adjustment Layer toe en verkleur hiermee de reflectie naar iets meer blauw om de suggestie van water te kunnen vergroten.
- Edit > Transform > Perspective om 'diepte' aan deze reflectie layer toe te voegen (zie afb 4)
- Maak ‘fibers’ zichtbaar
- Pas op ‘noise’ Filter, Render, Fibers toe met waarden die passen bij de grootte van de afbeelding.
- Zorg dat de fibers horizontaal gaan lopen (Edit > Transform > Rotate 90 Clockwise) en het gehele gebied van de 'reflectie' bedekken
- Geef Filter, Blur, Gaussian Blur
- Geef Filter, Stylize, Emboss (waarden afhankelijk van de grootte van de afbeelding)
- Zet de Blending Mode van deze layer op ‘Overlay’ (zie afb 5)
- Gebruik eventueel Edit > Transform > Perspective om ook deze noise layer diepte te kunnen geven
- Werk nu de afbeelding verder bij naar wens.
- Wij hebben de reflectie met Opacity iets minder opvallend gemaakt
- Wij hebben tevens voor dit voorbeeld de kleur en met een gradiënt het licht wat aangepast (zie afb 6)
TIPS
- In stap 7 verkleur je de reflectie. Afhankelijk van de scene kan het zijn dat je het water dicht bij de oever minder blauw zou willen maken dan dat wat verder van de oever verwijderd is. Om dit te kunnen doen breng je een gradiënt aan op de mask van de Color Balance Adjustment Layer.
- De 'fibers-layer' bepaalt het reliëf van het water. We hebben hier gekozen voor een simpele textuur met fibers. Maar experimenteer je met noise en emboss dan krijg je een watertextuur zoals je in afb 7 en 8 kunt zien. Kortom, heel wat mogelijkheden om uit te proberen!
In afbeelding 7 en 8 zie je twee andere voorbeeldjes gemaakt met deze techniek. De neutrale achtergrond bij afbeelding 7 maakt dit soort foto's minder realistisch. Kijk je echter naar afbeelding 8, dan zie je dat het spectrum aan meerdere objecten meewerkt aan de suggestie.